ciclisme360

Tota l'actualitat del món del ciclisme, en català.

Classificació per etapes

Etapa 1: Shunyi – Huairou Studio City (190,5 km)

  1. Thor Hushovd | BMC Racing Team | 4:20:34
  2. Luka Mezgec | Argos-Shimano | m.t.
  3. Nikolas Maes | Omega Pharma-Quick Step | m.t.
  4. Alessandro Pettacchi | Omega Pharma-Quick Step | m.t.
  5. Michael Matthews | Orica GreenEdge | m.t.
  6. Enrique Sanz | Movistar Team | m.t.
  7. Rüdiger Selig | Katusha Team | m.t
  8. Nacer Bouhanni | FDJ.FR | m.t.
  9. Jonas Vangenechter | Lotto-Belisol | m.t.
  10. Roberto Ferrari | Lampre Merida | m.t.

Etapa 2: Huairou Studio City – Yanqing (126 km)

  1. Nacer Bouhanni | FDJ.FR | 4:59:49
  2. Roberto Ferrari | Lampre Merida | m.t.
  3. Mitchell Docker | Orica GreenEdge | m.t.
  4. Matti Breschel | Team Saxo-Tinkoff | m.t.
  5. Alessandro Petacchi | Omega Pharma-Quick Step | m.t.
  6. Barry Markus | Vacansoleil-DCM | m.t.
  7. Jonas Vangenechter | Lotto-Belisol | m.t.
  8. Steele Van Hoff | Garmin-Sharp | m.t.
  9. Luka Mezgec | Argos-Shimano | m.t.
  10. Elia Viviani | Cannondale | m.t.

Etapa 3: Yanqing – Qiandiajian (176 km)

  1. Nacer Bouhanni | FDJ.FR | 4:08:15
  2. Michael Matthews | Orica GreenEdge | m.t.
  3. Aleksei Tsatevich | Katusha Team | m.t.
  4. Elia Viviani | Cannondale | m.t.
  5. Marin Kohler | BMC Racing Team | m.t.
  6. Borut Bozic | Astana Pro Team | m.t.
  7. Tosh Van der Sande | Lotto-Belisol | m.t.
  8. Jesús Herrada | Movistar Team | m.t.
  9. Romain Bardet | AG2R La Mondiale | m.t.
  10. Matti Breschel | Team Saxo-Tinkoff | m.t.

Etapa 4: Yanqing – Mentougou Miaofeng Mountain (150,5 km)

  1. Beñat Intxausti | Movistar Team | 3:43:25
  2. Daniel Martin | Garmin-Sharp | +3”
  3. David López | SKY Procycling | +4”
  4. Rui Costa | Movistar Team | +6”
  5. Romain Bardet | AG2R La Mondiale | +11”
  6. Tony Martin | Omega Pharma-Quick Step | +11”
  7. Jan Bakelants | RadioShack Leopard | +13”
  8. Robert Gesink | Belkn Pro Cycling | +13”
  9. Ivan Basso | Cannondale | +13”
  10. Mathias Frank | BMC Racing Team | +18”

Etapa 5: Tian an men Square – Bird’s Nest Piazza (117 km)

  1. Luka Mezgec | Argos-Shimano | 2:23:56
  2. Nacer Bouhanni | FDJ.FR | m.t.
  3. Moreno Hofland | Belkin Pro Cycling | m.t.
  4. Matti Breschel | Team Saxo-Tinkoff | m.t.
  5. Roberto Ferrari | Lampre Merida | m.t.
  6. Aleksei Tsatevich | Katusha Team | m.t.
  7. Alessandro Petacchi | Omega Pharma-Quick Step | m.t.
  8. Rudiger Selig | Katusha Team | m.t.
  9. Yauheni Hutarovich | AG2R La Mondiale | m.t.
  10. Bernhard Eisel | SKY Procycling | m.t.
Anuncis

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s

Segueix Ciclisme360 a Twitter

%d bloggers like this: